Домой Здоровье Діабет: особливості хвороби

Діабет: особливості хвороби

87
0

Якщо організм перестає ефективно виробляти чи застосовувати інсулін, вміст глюкози в крові збільшується. Це – діабет – хронічне захворювання, що призводить до ряду проблем. Консультація ендокринолога – єдине вдале рішення для діагностики цієї хвороби та можливість покращити якість життя пацієнта.

Існує два основних типи діабету:

  1. 1-й, тобто інсулінозалежний. Виникає, коли імунна система атакує та знищує клітини підшлункової залози, які постачають інсулін. Люди з такою хворобою потребують щоденних ін’єкцій інсуліну для збереження низького рівня глюкози.
  2. 2-й, тобто неінсулінозалежний. Розвивається, якщо організм не може правильно застосовувати інсулін або не продукує достатньої кількості цього гормону. Це найпоширеніший тип.

Діабет може мати серйозні наслідки для здоров’я Він провокує серцево-судинні захворювання, проблеми з зором, захворювання нирок та інші ускладнення. Потребує невідкладної реакції. Лікування діабету включає дієту, фізичну активність, контроль рівня цукру та, за необхідності, прийом лікарських препаратів чи ін’єкції інсуліну. Рання діагностика допоможе знизити ризик ускладнень та підтримати здоров’я пацієнта.

Особливості діабету 1-го типу

Це хронічне захворювання характеризується нестачею інсуліну в організмі через автоімунну реакцію, під час якої власна імунна система атакує та знищує клітини підшлункової залози, що відповідальні за виробництво інсуліну. Основні особливості діабету 1-го типу:

  1. Хворі потребують щоденного введення інсуліну, оскільки їх організм не здатний виробляти цей гормон.
  2. Хвороба частіше розвивається в дитинстві чи в молодому віці.
  3. Пацієнти відчувають постійну спрагу та сухість у роті, мають посилене сечовиділення, втрачають вагу та енергію, слабкі, страждають від різкої зміни настрою та проблем із зором тощо.
  4. Людям з діабетом 1-го типу потрібно регулярно вимірювати рівень цукру та вносити необхідні корективи в раціон та лікування, змінювати спосіб життя.
  5. Приділення недостатньої уваги хворобі може призвести до розвитку серйозних ускладнень.
  6. Пацієнти з цією хворобою можуть стикатися з психологічними та емоційними труднощами, пов’язаними з необхідністю постійного контролю рівня цукру в крові та введенням інсуліну.

Особливості діабету 2-го типу

Основна особливість діабету 2-го типу полягає в тому, що клітини організму стають менш чутливими до дії інсуліну. Як наслідок, інсулін не може ефективно переносити глюкозу з крові в клітини. Хвороба розвивається повільно і може протікати без симптомів протягом тривалого часу. Часто її виявляють під час регулярного медичного обстеження або після діагностики ускладнень.

До факторів ризику розвитку діабету 2-го типу входять наслідки харчових звичок, недостатня фізична активність, зайва вага, генетична схильність, вік та етнічна приналежність. Симптоми гіперглікемії у діабеті 2-го типу можуть включати посилене сечовиділення, спрагу, постійну втому, слабкість і втрату ваги. Пацієнти схильні до розвитку серйозних ускладнень, таких як серцево-судинні захворювання, хвороби нирок та інші.

Гестаційний діабет

Розвивається під час вагітності в жінок, які раніше не мали даного захворювання. Зникає воно після пологів. Чим старшого віку мати, тим вищі ризики. Значний вплив на розвиток хвороби мають ожиріння та спадковість. Хоча гестаційний діабет в більшості випадків зникає після пологів, він згодом може збільшити ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу, а також спричинити розвиток ускладнень у немовлят, наприклад, низький рівень цукру в крові.

Жінкам з підвищеним ризиком розвитку гестаційного діабету рекомендоване проведення скринінгових тестів для визначення рівня цукру в крові. Для діагностики можуть застосовуватися тест на толерантність до глюкози або тест на рівень цукру в крові, що проводиться натщесерце. Лікування хвороби зазвичай включає дієту, фізичну активність та контроль рівня цукру. В деяких випадках може знадобитися прийом ліків. Важливо, щоб гестаційний діабет моніторився, а пацієнтка була під наглядом лікаря, тож, якщо маєте хоч найменшу підозру стосовно розвитку цієї хвороби, завітайте до Медичного центру здоров’я, щоб отримати підтримку й допомогу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь